AKTUALNOŚCI:

XXV Niedziela zwykła
17. 09. 2023 r.


1. Dzisiaj odbędzie się Sosnowiecki Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu oraz ruchy i stowarzyszenia naszej diecezji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Marsz pod hasłem "Mama i tata - najlepsi wychowawcy świata!" rozpocznie się o godz. 15.00 przed Katedrą w Sosnowcu, przejdzie do Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się Festynem Rodzinnym na placu przy kościele.

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi ks. Robert. Msza św. w intencji SOLENIZANTA ks. Roberta będzie odprawiona o godz. 12:00 – od Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i Pań katechetek. Księdzu Solenizantowi – Robertowi życzymy wszystkiego co daje spełnienie kapłańskiej misji, obfitości Bożej mocy, pogody ducha, wewnętrznej radości oraz opieki Maryi – Matki Kapłanów.

O godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele z modlitwą różańcową i wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa grzechy popełnione w świecie, Europie, w rodzinach, Parafii i Ojczyźnie.

Dzisiejsza trzecia niedzielą miesiąca – to Niedziela Daru Serca dla naszego kościoła. Za ofiary składane na tacę oraz indywidualnie – serdeczne Bóg zapłać !

2. W bieżącym tygodniu :

* jutro, w poniedziałek ( 18 września ) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona Polski.

Krąg Biblijny po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

* w środę ( 20 września ) – świętych męczenników koreańskich : Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

* w czwartek ( 21 września ) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

* w sobotę ( 23 września ) – świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W dniach 23 – 24 września 2023 r. (sobota – niedziela) odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Świętość w codzienności”.
Zapraszamy chętne rodziny do indywidualnej pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani.

4. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – 21 września ( w czwartek ) – po Mszy świętej o godzinie 18:00.

5. Spotkania OAZOWE – w piątki, po Mszy świętej o godz. 18:00.

Spotkania ministrantów i lektorów – w soboty o godz. 10:00.

Do dzisiaj ( niedziela 17 września ) do godz. 23:59 potrwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim miasta Dabrowa górnicza na rodz2024.
Weryfikację przeszedł projekt dotyczący rewitalizacji sąsiedniego terenu, stary park obok Szkoły Podstawowej – w głosowaniu nr 8. Park Mydlice.

Głos może oddać każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Głosowanie odbywa się elektronicznie poprzez stronę bo.dg.pl