AKTUALNOŚCI:

VI Niedziela Wielkanocna
5 maja 2023 r.

1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. W natłoku wielu spraw, obowiązków i zadań przychodzimy na rozmowę z Bogiem – Najlepszym Przyjacielem człowieka. On wysłuchuje każdego człowieka, jak troskliwy ojciec – pełen miłości i cierpliwości, pozwalając na chwilę zapomnieć o wszystkim, by w największym skupieniu wiernie trwać przy Bogu.

Od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

O godz. 18:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny ( nabożeństwo majowe ) oraz zmiana tajemnic różańcowych.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny ( nabożeństwa majowe ) – codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00.

3. W bieżącym tygodniu :
* jutro, w poniedziałek ( 6 V ) – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

* we wtorek ( 7 V ) przypada 30. rocznica święceń kapłańskich Administratora Apostolskiego Diecezji Sosnowieckiej abp. Adriana Galbasa SAC.

Dziękując Bogu za posługę Księdza Arcybiskupa w naszej diecezji, módlmy się, aby dobry Bóg darzył ks. abpa Adriana obficie swoim błogosławieństwem w dalszej służbie Bogu i Kościołowi, a Matka Najświętsza i święci patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

* w środę ( 8 V ) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

O godzinie 16:00 – kanoniczne objęcie diecezji przez ks. bpa Artura Ważnego w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu.

Uroczysty ingres ks. bpa Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

6. W najbliższą niedzielę ( 12 V ) o godz. 10:30 – Msza święta zbiorowa z okazji Imienin, urodzin, roczków i jubileuszy.

7. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży 20 maja ( poniedziałek ) o godz. 18:00.

8. Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w naszej Parafii :

Szkoła Podstawowa nr 30 ( niedziela ) 19 maja 2024 r.
o godz. 10:30 – klasa III A i B. o godz. 12:00 – klasa III C i D.

Szkoła Muzyczna i Społeczna (niedziela ) 26 maja 2024 r. o godz. 12:00.

9. Zapraszamy młodzież na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca pod hasłem "Wracaj do domu !". Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10. Serdeczne podziękowania wszystkim osobom za rozebranie Grobu Pańskiego i dekoracji wielkanocnej. Bóg zapłać !

11. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 30 za piękne prace przedstawiające sukienki do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg zapłać pani katechetce Beacie Kozieł i Małgorzacie Hanarz – Papoń.