AKTUALNOŚCI:

XIII Niedziela zwykła - 26.06.2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 12:00 Msza św. imieninowa w intencji ks. Tomasza – od Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i pań katechetek. Od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe ) – codziennie po Mszy o godz. 18:00.

3. W bieżącym tygodniu :

* we wtorek ( 28 VI ) – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

* w środę ( 29 VI ) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
To dzień modlitewnej pamięci i łączności z papieżem Franciszkiem – Święto Papieskie. W tym dniu Ks. Biskup Grzegorz Kaszak odprawi Mszę św. w Sosnowieckiej Katedrze w intencji papieża Franciszka. Taca jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. 29 czerwca przypada również Dzień Imienin księdza biskupa Piotra Skuchy. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie, aby Pan Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem.

* w czwartek ( 30 VI ) – O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

* w piątek ( 1 VII ) – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18:00.

* w sobotę ( 2 VII ) – Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:15 – Nabożeństwo pierwszo sobotnie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową.

4. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w sobotę ( 2 lipca ) – modlitewne czuwanie wiernych od godz. 18:30. O godz. 19:00 – Różaniec, godz. 20:00 Msza św. z homilią.

5. Za tydzień Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu – NIEDZIELA ADORACYJNA. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia, dziękczynienia i prośby. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. Od jutra ( 27 czerwca) w kancelarii parafialnej porządek – w a k a c y j n y :
Kancelaria parafialna będzie czynna :
we wtorki i czwartki : w godz. 16:00 – 17:30;
w piątki : w godz. 9:00 – 10:00.

7. Nasi lektorzy, razem z ks. Łukaszem są już w Kołobrzegu, biorąc udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Liturgicznej Służby Ołtarza. Rywalami naszych lektorów i ministrantów będą drużyny m. in. z diecezji Katowickiej, Łowickiej, Siedleckiej, Koszalińsko – Kołobrzeskiej, Lubaczowskiej. Życzymy wygranej i najwyższego trofeum. Duchowo i modlitewnie wspieramy naszych lektorów.

3 lipca Imieniny obchodzi ks. Tomasz Jaskuła.
Niech Chrystus obdarza ks. Tomasza mocą Bożą, błogosławieństwem i wszelkimi łaskami w posłudze kapłańskiej. Niech Maryja, Matka Kapłanów otacza Solenizanta swoją macierzyńską miłością. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień. Wszystkim wybierającym się na urlopy i wakacje życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów.