Triduum Paschalne - Wielki Czwartek - Wielki Piątek - Wielka Sobota

17.04.2014 - Wielki Czwartek
Wieczorem w Wielki Czwartek została odprawiona uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił w obecności swoich apostołów sakrament Eucharystii oraz sakrament kapłaństwa. Na zakończenie Mszy Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy symbolizującej więzienie, do którego wtrącony został Chrystus po Ostatniej Wieczerzy.

18.04.2014 - Wielki Piątek
Wielki Piątek – drugi dzień Triduum Paschalnego, upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościele odprawiona była Liturgia Męki Pańskiej, której centralnym wydarzeniem była adoracja Krzyża. Po liturgii monstrancja z Najświętszym Sakramentem została umieszczona w Grobie Pańskim. Wierni modlili się przy Grobie do północy. O godz. 21.00 odprawiona została uroczysta Droga Krzyżowa, nawiązująca do życia Błogosławionego Jana Pawła II, który w najbliższych dniach zostanie ogłoszony Świętym.

19.04.2014 - Wielka Sobota
Wielka Sobota, to ostatni dzień Triduum Paschalnego. W Kościele Katolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Chrystusa. W Wielką Sobotę odbyło się poświęcenie pokarmów spożywanych podczas śniadania w Niedzielę Wielkanocną. W Wielką Sobotę wieczorem została odprawiona msza św. Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbyła się Procesja Rezurekcyjna ogłaszająca Zmartwychwstanie Chrystusa.