11.04.2014 - Droga Krzyżowa ulicami Dąbrowy Górniczej

W piątek 11 kwietnia 2014r ulicami naszego miasta przeszła dekanalna Droga Krzyżowa. Uroczysta Droga Krzyżowa rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Nasza wspólnota skorzystała z okazji i złożyła Ekscelencji życzenia z okazji obchodzonych w tym roku Jubileuszów życia i kapłaństwa. Później wyruszyliśmy na ulicę. Codziennie pełna samochodów, dzisiaj stała się drogą naszych rozważań i zamyśleń. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin, tych zdrowych, mocnych ale i tych mających problemy. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że w miarę jak stacji do przejścia było coraz mniej, do ludzi na naszej drodze było coraz więcej. Kolejni pielgrzymi dołączali do nas w poszczególnych parafiach. Na koniec zgromadzony tłum zapełnił Bazylikę Matki Bożej Anielskiej.