04.06.2015 - Procesja Bożego Ciała

W dniu 4 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała po Mszy świętej o godz. 10.30 odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii do czterech Ołtarzy. Trasa procesji i usytuowanie ołtarzy w tym roku była zmienione. Pierwszy ołtarz – na ulicy Starościńskiej 96 – przygotowali ministranci i młodzież gimnazjalna z rodzicami,; drugi ołtarz – na ul. Legionów Polskich 115 – Żywy Różaniec; trzeci ołtarz – na ul. Legionów Polskich 125 – górnicy; czwarty ołtarz – przy kościele, obok figury św. Maksymiliana– przygotowała Akcja Katolicka. Przy czwartym ołtarzu wysłuchaliśmy homilii księdza Proboszcza.
W procesji wzięły udział wspólnoty duszpasterskie, poczty sztandarowe, panie do asysty, dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, młodzież, ministranci i lektorzy oraz licznie zgromadzeni Parafianie.