30.10.2014 - "Święci nie straszą" - Bal świętych

Święci nie straszą! Pod takim hasłem kolejny raz w naszej parafii odbył się bal wszystkich świętych dla dzieci. Okazało się, że świeci to całkiem fajni ludzie. Do tańca i do różańca! Dzieci na bal przybyły w przebraniach swoich świętych patronów. Szybko udowodniły, że nie pasują do posępnych postaci z obrazów. Ale jak najbardziej odzwierciedlają ludzi żyjących dla Boga, żyjących bożą miłością – ludzi świętych. Bo przecież żyjąc w niebie trzeba się radować !
Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, cząstką różańca. Później chwaliliśmy Boga wspólnym śpiewem i przede wszystkim tańcem. Zarówno św. Franciszek, św. Jadwiga jak i Apostołowie równo wywijali po parkiecie. Nie zabrakło także świętej rodziny, choć św. Józef na początku trochę rozrabiał. W miedzyczasie rozkoszowaliśmy się obfita ucztą, z pysznych ciast, pączków czy słodkich napoi przyniesionych przez dzieci. W konkursie na najlepszy strój wygrała święta Kinga, a drugie miejsce zajęli św. Jan Paweł II i św. Maksymilian.
Bal miał ukazać piękno Uroczystości Wszystkich Świętych, w której wspominamy ludzi żyjących przed nami na ziemi, ale teraz już będących u Boga. Ludzi którzy swoim życiem zasłużyli na świętość. Są oni dla nas orędownikami ale i przykładami do naśladowania. Bal był alternatywą dla rodziców, którzy nie chcą by ich pociechy przebierały się za wampiry, czarownice, diabły i innego rodzaju straszydła. Przecież każdy z nas pragnienia dobra, a nie zła. I zostaliśmy stworzeni nie po to by zostać potępionymi, ale by zostać świętymi!